Kamera samochodowa NOVATEK NT96650 UW-G1W FullHD 1080p
- Rejestracja video w 5 trybach do wyboru 1920x1080/30fps;1280x720/60fps; 1280x720/30fps; 848x480; 640x480
- Procesor NOVATEK NT96650
- Sensor Aptina CMOS 5 Mpix
- Video format MOV H.264 codec
- Funkcja WDR - wysoka jakość nagrania przy słabym świetle
- Wysokiej klasy wyświetlacz LCD 2,7 cala
- Obsługa kart microSD do 32 GB
- Auto start zapisu video po uruchomieniu silnika
- Detekcja ruchu
- G-sensor - czujnik przeciążenia
- Wbudowany akumulator Li-iON
- Wyjscie HDMI
- Ładowarka samochodowa 12V-24V
Kod produktu: UW-G1W
Opis
W skład zestawu wchodzą:
- kamera samochodowa UW-G1W,
- uchwyt montażowy z przyssawka,
- ładowarka samochodowa 12V-24V,
- kabel USB,
- instrukcja obsługi w j.polskim.
Kamera samochodowa UW-G1W to wysokiej klasy rejestrator samochodowy oparty o procesor NOVATEK NT96650 co w połączeniu z sensorem optycznym Aptina AR0330 CMOS 5 Mpix zapewnia niesamowicie wysoką jakość rejestrowanego obrazu. Szybki procesor odpowiada za kodowane video przy pomocy jednego z najbardziej wydajnych kodeków video H.264 dzięki temu rejestrowane pliki mogą być wysoko skompresowane bez utraty jakości obrazu, natomiast sensor optyczny Aptina AR0330 dzięki świetnym parametrom umożliwia rejestrację bardzo ostrego obrazu w standardzie fullHD. Sensor optyczny charakteryzuje się wysoką czułością oraz niskim poziomem szumów. Dlatego możliwe jest zastosowanie funkcji WDR Advanced Wide Dynamic technology która zapewnia wysoką jakość nagrania nawet w trudnych warunkach oświetleniowych lub w nocy. Jedną z ciekawszych funkcji to rejestracja w rozdzielczości HD 720p przy 60 klatkach/s. Zarejestrowany tak materiał można odtwarzać następnie z mniejszą ilością klatek na sekundę co daje efekt spowolnienia (slow motion).
Kamera może rejestrować video w 5 trybach do wyboru. Dzięki dużemu wyświetlaczowi LCD o przekątnej 2,7 cala mamy podgląd rejestrowanego materiału "na żywo" jak również możemy odtwarzać zarejestrowany wcześniej materiał video oraz zdjęcia. Montaż kamery jest bardzo prosty i wiąże się jedynie z jej prawidłowym ustawianiem oraz podłączeniem ładowarki do gniazda zapalniczki samochodu. Kamera jest uruchamiana automatycznie wraz ze startem silnika oraz przerywa nagrywanie po jego wyłączeniu (istnieje również możliwość uruchamiania nagrywania przy pomocy przycisków). Kąt widzenia kamery jest bardzo szeroki (120 stopni) dzięki czemu dokładnie rejestrujemy to co dzieje się przed samochodem i po jego bokach. Wszelkich ustawień kamery dokonujemy za pomocą czytelnego i prostego w obsłudze menu w j. polskim.
Kamera może rejestrować video w pętli (najstarsze nagrania są sukcesywnie usuwane) dzięki czemu nie ma konieczności usuwania nagrań ręcznie. W przypadku wystąpienia jakiegoś zdarzenia możliwa jest błyskawiczne zabezpieczenie nagrania przed skasowaniem przy pomocy dedykowanego przycisku. Dzięki tej funkcji kamera nie będzie usuwać tak oznaczonych nagrań. Kamera wyposażona jest również w czujnik przeciążenia. W przypadku wystąpienia zdarzenia o wybranej wcześniej wartości przeciążenia kamera automatycznie zabezpieczy takie nagranie przed skasowaniem. Kamera posiada również złącze HDMI dzięki któremu możliwe jest jej bezpośrednie podłączenie do telewizora lub monitora.
Film wykonany kamerą samochodową kamREC UW-G1W
Specyfikacja:
| Rozdzielczość video | 1920x1080/30fps ; 1280x720/60fps ; 1280x720/30fps; 848x480/30fps ; 640x480/30fps |
| Format pliku video | MOV, H.264 codec |
| Procesor | NOVATEK NT96650 |
| Sensor optyczny | Aptina AR0330, CMOS 5 Mpix, 1/3 cala |
| Stabilizacja obrazu | Tak |
| Kąt widzenia kamery | 120 stopni |
| Polskie MENU | Tak |
| Tryb dzień-noc | Tak |
| Podświetlenie diodami | Tak, 2 x diody na światło białe |
| WDR | Tak, wysoka jakość nagrania w słabych warunkach oświetleniowych. Funkcja przydatna zwłaszcza w nocy. |
| Tryb aparatu | Tak, rozdzielczość zdjęć do 12 Mpix (efektywna liczba pikseli 5 Mpix) |
| Mikrofon | Tak – rejestracja dźwięku wraz z obrazem |
| Wbudowany głośnik | Tak |
| Detekcja ruchu | Tak |
| Wyświetlacz LCD | 2,7 cala |
| Podgląd na żywo na LCD | Tak |
| Odtwarzanie video na LCD | Tak |
| G-sensor (czujnik przeciążenia) | Tak, po wystąpieniu zadanej wartości przeciążenia plik video jest automatycznie zabezpieczony przed skasowaniem. |
| Zabezpieczenie plików przed kasowaniem | Tak, automatyczne lub dedykowany przycisk |
| Wyświetlanie daty oraz godziny | Tak – możliwość wyłączenia |
| Nagrywanie w pętli | Tak, możliwość wyłączenia, po zapełnieniu pamięci najstarsze nagrania są sukcesywnie usuwane. |
| Auto start po uruchomieniu samochodu | Tak |
| Akumulator | Wbudowany litowo-polimerowy |
| Zasilanie | Ładowarka samochodowa 12V-24V/5V |
| Pamięć | Karta microSDHC do 32 GB |
| Złącza | USB 2.0; HDMI, AV out |
| Odczyt danych | Podłączenie przez port USB lub czytnik kart |
| System operacyjny | WINDOWS98/98SE/ME/2000/XP/VISTA/7/8/MAC OS/ LINUX system, automatyczna instalacja nie wymaga sterowników (działa jak pamięć USB). |
| Wymiary | wymiary 110 mm x 43 mm x 30 mm |
| Waga (bez uchwytu) | 70 g |
| producent | Kamrec |
| gwarancja | 2 lata |
Bezpieczeństwo produktu
Certyfikaty i ostrzeżenie bezpieczeństwa
- Posiada oznaczenie CE (zgodność z normami UE).