e-mail biuro@kamrec.pl

 

Zapraszamy

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak i gdzie ukryć kamerę?
Jak i gdzie ukryć kamerę?

Jak i gdzie ukryć kamerę?

W wielu przypadkach, aby kamera mogła pełnić swoją funkcję, osoby nagrywane nie mogą być świadome jej obecności. Dobre ukrycie urządzenia można uzyskać jednak na wiele sposób, z których część może wymagać od nas sporo pracy, zaś inne wyłącznie minimalnego wysiłku związanego z wyborem konkretnego produktu. Poniżej przedstawiamy zatem garść najciekawszych według nas rozwiązań wraz ze wskazaniem, czego można spodziewać się po sprzęcie relatywnie tanim oraz tym nieco droższym. Zapraszamy do lektury.

Jak ukryć kamerę samodzielnie w mieszkaniu?

Cały sekret ukrywania kamery w mieszkaniu czy dowolnej innej przestrzeni sprowadza się do tego, żeby umieścić ją w najmniej oczekiwanym przez osobę obserwowaną miejscu. Samo kamuflowanie urządzenia polega na tym, aby wszystko oprócz jego obiektywu zostało przesłonięte, przykryte czy nawet zakopane innymi przedmiotami lub substancjami. To zatem, gdzie ukryć kamerę ograniczone jest tylko naszą wyobraźnią. Z ciekawszych pomysłów wymienić można m.in. zakamuflowanie urządzenia:

  • w roślinie, gdzie większość konstrukcji można ukryć w doniczce,
  • wewnątrz dowolnego ciemnego pudełka o nieregularnych wzorach,
  • w ciemnej okładce rzadko używanej i niewzbudzającej zainteresowania książki z wyciętym niewielkim otworem,
  • wewnątrz pluszaka, gdzie obiektyw kamery może stanowić jego oko,
  • za kratką wentylacyjną,
  • w ramach ramki na zdjęcia.

Powyższe rozwiązania wymagają od nas pewnego wysiłku – tym większego, im bardziej kreatywny pomysł przyjdzie nam do głowy. Na szczęście oprócz nich, na rynku istnieją również rozwiązania gotowe, w przypadku których kwestia tego, jak ukryć kamerę, zastępowana jest wyłącznie tym, gdzie umieścić zakamuflowany już od nowości produkt. Spośród najbardziej interesujących z nich wyszczególnić warto np. kamery zamontowane w:

  • okularach,
  • długopisach,
  • zapalniczkach,
  • brelokach do kluczy oraz imitacjach pilotów samochodowych,
  • portfelach,
  • zegarkach i budzikach,
  • puszkach rozdzielczych i elektrycznych,
  • ładowarkach,
  • pendrive’ach,
  • czapkach,
  • ubraniach (w formie guzików),
  • a nawet w butelkach wody.

Jaką kamerę do ukrycia wybrać?

Aby w ogóle było możliwe rozpoczęcie rozważań na temat tego, gdzie i jak ukryć kamerę trzeba znać jej rozmiar, zakres funkcjonalności oraz ogólne ograniczenia. W związku z tym poświęćmy chwilę na omówienie dostępnych na rynku rozwiązań. Co do zasady, w przypadku gdy chcemy zakamuflować kamerę samodzielnie, kluczowym aspektem jest jej wielkość. Im mniejsze urządzenie, tym łatwiej i skuteczniej można je ukryć. Co ciekawe wraz z niewielkim rozmiarem wcale nie muszą ulegać pomniejszeniu również jego możliwości. Pod tym względem czynnikiem determinującym jest przede wszystkim cena.

W celu zobrazowania przełożenia kosztów sprzętu szpiegowskiego na jego funkcjonalność przyjrzyjmy się dwóm produktom. Pierwszym z nich jest ultra lekka mini kamera ST-HS20 w cenie wynoszącej około 150 zł. Urządzenie to umożliwia rejestrowanie obrazu w rozdzielczości 640x480 pikseli wraz z dźwiękiem, a następnie zapisywanie pozyskanego materiału na karcie microSD o pojemności nieprzekraczającej 32 GB. Zasilana jest z wbudowanego w jej konstrukcję akumulatora albo poprzez załączoną do zestawu ładowarkę sieciową.

W drugim z tych przypadków kamera pracuje w pętli, co oznacza, że sukcesywnie nadpisuje stare nagrania nowymi. Przy wspomnianej karcie 32 GB pozwala to uzyskać materiał o maksymalnej długości 24 godzin, co oznacza, że osoba zainteresowana nagrywaniem np. przez kilka dni z rzędu powinna zgrywać z niej dane przynajmniej raz na dobę. Mimo to dla wielu jednorazowych zastosowań, jak np. sfilmowanie pierwszego dnia pracy opiekunki do dziecka, tego typu rozwiązanie może okazać się w zupełności wystarczające.

Jeśli jednak potrzeba nam czegoś więcej, warto sięgnąć po urządzenia nieco droższe, jednak oferujące w komplecie także szereg dodatkowych korzyści. Dobrym przykładem takiego produktu może być Mini kamera fullHD pluskwa z czujnikiem ruchu PIR o kodzie KP650 za około 400 zł. Czym różni się od wcześniej opisanego sprzętu?

Przede wszystkim tym, że uwzględnia w ramach swojej konstrukcji wspomniany detektor ruchu PIR, a zatem umożliwia pracę w trybie czuwania. Tryb ten powoduje, że urządzenie uruchomi nagrywanie dopiero w momencie, w którym czujnik wykryje jakieś zmiany, czyli właśnie ruch. Po zaprzestaniu ruchu przez określone obiekty kamera powraca do trybu czuwania, co znacząco wydłuża okres jej pracy bez konieczności dokonywania jakichkolwiek ingerencji przez użytkownika. Kamera KP650 jest w stanie działać w taki sposób nawet przez 3 miesiące, więc stanowi doskonałe rozwiązanie szczególnie wtedy, kiedy pojawia się problem z jej podłączeniem do sieci. Innym aspektem wyższej niż w poprzednim przypadku ceny jest również o wiele lepsza niż przedtem rozdzielczość nagrań. Tutaj wynosi ona bowiem już 1920×1080 pikseli, umożliwiając uchwycenie istotnie większej liczby szczegółów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl