W dniach 6 lipca - 20 lipca sklep jest nieczynny z powodu przerwy urlopowej.

Przepraszamy za niedogodności.

Kamera zewnętrzna WIFI – jaką wybrać?
Kamera zewnętrzna WIFI – jaką wybrać?

Kamera zewnętrzna WIFI – jaką wybrać?

Mieszkając w budynku jednorodzinnym, warto zdecydować się na montaż urządzeń, które będą nagrywać wszystko, co dzieje np. na ogrodzie czy podjeździe. Znacząco zwiększają one poczucie bezpieczeństwa, dając możliwość kontrolowania podwórka nawet wtedy, gdy przebywa się daleko poza domem. Aby stworzyć taki monitoring, potrzebna jest kamera zewnętrza i planując jej zakup najlepiej postaw na model bezprzewodowy obsługujący łączność WiFi. Znalezienie odpowiedniej może stanowić wyzwanie, dlatego w artykule wyjaśniamy, jaka będzie najlepsza – skorzystaj z podpowiedzi specjalistów i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze!

Jakie są zalety zewnętrznych kamer WiFi do monitoringu?

Warto wybrać właśnie te urządzenia, gdyż w porównaniu do modeli przewodowych:

• można je łatwo zamontować w praktycznie dowolnie wybranym miejscu – są bezprzewodowe, dzięki czemu nie trzeba przygotowywać dla nich rozbudowanego okablowania,
• są bardzo proste w obsłudze,,
• umożliwiają zdalny podgląd rejestrowanego obrazu na żywo – można szybko sprawdzić, co dzieje się na podwórku z poziomu np. aplikacji w telefonie (wystarczy dostęp do internetu).

Co ważne, dobrej klasy kamera zewnętrzna WiFi do monitoringu jest przy tym równie funkcjonalna. Może m.in. nagrywać obraz w wysokiej jakości FullHD, posiadać czujnik ruchu czy wykorzystywać bardzo efektywny tryb rejestrowania filmów nocą.

Jaka kamera WiFi będzie najlepsza do monitoringu podwórka?

Duże zróżnicowanie modeli tych urządzeń sprawia, że można je bardzo łatwo dobrać pod kątem własnych potrzeb oraz warunków, w jakich będą użytkowane. Jednak jest kilka parametrów technicznych, którymi powinno cechować się każde z nich. W takim razie jaka bezprzewodowa kamera WiFi będzie najlepsza do monitoringu podwórka lub np. terenu zewnętrznego wokół firmy?

Specjaliści naszej firmy kamREC radzą, aby cechowała się ona przede wszystkim:

• dobrej jakości matrycą, która nagrywa płynny obraz (duża liczba klatek na sekundę) w możliwie najwyższej rozdzielczości (minimum HD lub FHD),
• zaawansowanym technologicznie trybem nocnym – filmy powinny być czytelne zarówno wtedy, gdy zostały nagrane za dnia przy dobrej pogodzie, jak i nocą czy w czasie brzydkiej aury (niedostateczne warunki oświetleniowe),
• wysoką odpornością na niekorzystne czynniki atmosferyczne – silny wiatr, intensywne opady deszczu czy śniegu oraz bardzo niskie i wysokie temperatury,
• możliwie najszerszym kątem widzenia – dzięki temu ograniczysz ilość bezprzewodowych kamer WiFi potrzebnych do tego, aby objąć monitoringiem całe podwórko, teren zewnętrzny przed firmą i inne miejsca.

Montaż zewnętrznych kamer WiFi do monitoringu – o czym należy pamiętać?

Na koniec mamy dla Ciebie kilka wskazówek związanych z montażem tych urządzeń. Niezależnie od tego, na jaką kamerę bezprzewodową WiFi do monitoringu podwórka się zdecydujesz, jej prawidłowa instalacja będzie kluczowa. Od niej zależy bowiem, czy w pełni wykorzystasz możliwości tego urządzenia. Jednak zanim zabierzesz się do pracy, zacznij od precyzyjnego wyboru miejsca, w którym sprzęt ten się znajdzie – powinien monitorować kluczowe fragmenty terenu zewnętrznego. Zadbaj także o to, aby był on możliwie najmniej widoczny i znalazł się w miejscu z trudnym dostępem.

Z kolei w trakcie montażu bezprzewodowych kamer do monitoringu pamiętaj o:

• przygotowaniu instalacji do zasilania,
• solidnym zamocowaniu zgodnie z zaleceniami producenta urządzenia,
• przetestowaniu zasięgu WiFi – sprawdź, czy sygnał docierający do rejestratora jest mocny i ma odpowiednią jakość.

Postaw na sprawdzone zewnętrzne kamery WiFi do monitoringu z oferty firmy kamREC!

Jak widzisz, urządzenia te są doskonałym rozwiązaniem do ochrony podwórka wokół domu. Sama ich obecność może odstraszyć wielu potencjalnych nieproszonych gości. Jednocześnie w razie wystąpienia incydentu, zarejestrują zdarzenie, co znacząco ułatwi identyfikację sprawcy. Mając monitoring zewnętrzny, zadbasz o bezpieczeństwo własne oraz innych domowników, dlatego zamontuj go już dziś. Najlepsze kamery bezprzewodowe WiFi znajdziesz w ofercie firmy kamREC. Zapoznaj się z asortymentem i zamów wybrane modele lub skontaktuj się z nami – podpowiemy Ci, jakie urządzenia sprawdzą się najlepiej w konkretnej sytuacji!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl