W dniach 6 lipca - 20 lipca sklep jest nieczynny z powodu przerwy urlopowej.

Przepraszamy za niedogodności.

Jaki rejestrator jazdy kupić? Na co zwrócić szczególną uwagę?
Jaki rejestrator jazdy kupić? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Jaki rejestrator jazdy kupić? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Coraz więcej kierowców wyposaża swoje auta w kamery filmujące wszystko, co dzieje się przed maską pojazdu, a i nierzadko również bezpośrednio za nim. Są to tzw. rejestratory jazdy, które cieszą się ogromną popularnością, gdyż w znacznym stopniu zwiększają poczucie bezpieczeństwa. Jeśli planujesz zakup takiego urządzenia, spotkasz się z ogromną różnorodnością modeli, co może utrudnić Ci dokonanie wyboru. Z tego powodu specjaliści naszej firmy kamREC przygotowali dla Ciebie kilka wskazówek. W artykule podpowiadamy, jaki wideorejestrator kupić – sprawdź, na które jego paramenty techniczne zwrócić szczególną uwagę!

Do czego przydają się rejestratory jazdy?

Być może właśnie wahasz się, czy w ogóle warto inwestować w takie urządzenie. Z tego powodu, zanim przejdziemy do wskazówek związanych z tym, jaki wideorejestrator kupić, wymienimy główne korzyści z posiadania go w pojeździe.
Obraz nagrany przez rejestrator jazdy może okazać się bardzo cenny w przypadku wystąpienia takich zdarzeń, jak:

• wypadek, kolizja bądź stłuczka,
• obcierka parkingowa, do której doszło w czasie, gdy nikogo nie było w samochodzie,
• próba wyłudzenia odszkodowania z ubezpieczenia OC.

W każdym z powyższych przypadków wideo z zarejestrowaną sytuacją na drodze będzie ważnym materiałem dowodowym w sprawie. Ułatwi ustalenie sprawcy lub nawet odszukanie go, jeśli uciekł z miejsca zdarzenia.

Zakup wideorejestratora do auta – sprawdź, na co zwrócić uwagę!

Przede wszystkim pamiętaj, aby podczas wyboru tego urządzenia unikać kierowania się wyłącznie jego ceną. Jeśli jest ona podejrzanie niska, często oznacza to marnej klasy kamerę i nagrywane nią wideo będzie bezwartościowe z racji niedostatecznej czytelności. W takim razie jaki rejestrator jazdy kupić?
Przeglądając parametry techniczne różnych modeli wideorejestratorów, zwróć uwagę przede wszystkim na:

• jakość obrazu,
• możliwości urządzenia w zakresie nagrywania nocą,
• przydatne funkcje dodatkowe.

W jakiej rozdzielczości powinien być obraz nagrywany przez wideorejestrator?

HD lub FullHD (czyli odpowiednio 720p lub 1080p) to obecnie absolutny standard, jeśli chodzi o dobrej klasy kamerę do samochodu. Spełniające go rejestratory jazdy nagrywają bardzo ostry obraz, który cechuje się wysokim poziomem szczegółowości. Ułatwia to np. odczytanie numerów rejestracyjnych pojazdu. Zwróć także uwagę na to, ile klatek na sekundę zapisuje wideorejestrator – minimum to 30 FPS, a najlepszą płynność filmu uzyskasz przy 60 FPS. Jednocześnie najlepiej kupić urządzenie wyposażone w szerokokątny obiektyw (polecamy minimum 120 stopni).

Rejestrator jazdy powinien radzić sobie z nagrywaniem także nocą

Choć wiele osób stara się unikać podróżowania autem po zmroku, tak zimą zdarza się to często z racji bardzo krótkich dni. Z tego powodu wideorejestrator powinien dobrze radzić sobie również w warunkach niedostatecznego oświetlenia. Dobrej klasy rejestratory do samochodów wyposażone są w diody doświetlające, czułą optykę oraz automatykę kontrolującą parametry obrazu. Dzięki temu nagrania z jazdy nocą są czytelne i w razie groźnych zdarzeń drogowych będą bardzo użyteczne.

Jakie dodatkowe funkcje wideorejestratora są przydatne?

Użyteczność rejestratorów jazdy uzależniona jest zarówno od wspomnianej już jakości nagrywanego obrazu, jak i dodatkowych funkcji, w które zostały wyposażone.
Do najbardziej przydatnych należy zaliczyć:

• czujnik ruchu – automatycznie włączy kamerę nawet wtedy, gdy pojazd jest zgaszony i zaparkowany,
• sensor przeciążenia (tzw. G-sensor) – wykryje poważną kolizję i automatycznie zabezpieczy ostatnie nagranie z wideorejestratora (zablokuje możliwość jego wykasowania),
• lokalizator GPS – dzięki niemu na filmach może znaleźć się informacja o lokalizacji pojazdu oraz jego prędkości.

Zastanawiasz się, jaki wideorejestrator kupić? Zamów urządzenie z oferty naszej firmy kamREC!

Jeśli chcesz mieć pewność wyboru najlepszego urządzenia, które sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom, zapoznaj się z ofertą naszej firmy. W kamREC projektujemy wysokiej klasy minikamery oraz zajmujemy się sprzedażą m.in. wideorejestratorów. Zamiast dalej zastawiać się, jaki rejestrator jazdy kupić, już dziś zamów wybrany model z naszego sklepu. Jeśli chcesz, pomożemy Ci w wyborze – zapraszamy do kontaktu!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl