W dniach 6 lipca - 20 lipca sklep jest nieczynny z powodu przerwy urlopowej.

Przepraszamy za niedogodności.

Jak działa szpiegowska kamera w długopisie i gdzie ją można wykorzystać?

Wśród osób, które chcą monitorować swoje biuro, dom lub inną przestrzeń, coraz popularniejsze stają się kamerki szpiegowskie. Jednym z najbardziej popularnych typów tych dyskretnych i bardzo skutecznych urządzeń jest długopis z kamerą. Ten niewielki gadżet może być bardzo przydatny w wielu sytuacjach, a jego niepozorny wygląd pozwala na niezauważone monitorowanie różnych przestrzeni. Dowiedz się, jak działa tego rodzaju rejestrator i sprawdź, gdzie możesz go wykorzystać.

Długopis z kamerą – dyskretny sposób monitoringu

Nieprzypadkowo wideorejestratory ukryte w przyborach piśmienniczych takich jak flamastry czy pióra należą do najchętniej wykorzystywanych w monitoringu biur, czy gabinetów. Jak działają szpiegowskie kamery ukryte w długopisach? Urządzenie rejestrujące obraz jest umieszczone w końcówce obudowy i zwykle posiada mikroprocesor oraz wbudowaną pamięć lub gniazdo na kartę microSDHC. Może ono nagrywać wideo w jakości HD, a także wykonywać zdjęcia rejestrować dźwięk. Wszystko, co zostanie zarejestrowane przez kamerę, jest zapisywane na dysku lub karcie pamięci.

Nagrywanie można uruchomić przez naciśnięcie przycisku umieszczonego na obudowie. Czas rejestrowania zależy od wielkości akumulatora, parametrów rejestrowanego obrazu oraz ilości wolnej pamięci. Ukryta kamera jest ładowana przez USB. Oczywiście dla nikogo nie powinno być zaskakujące to, że w urządzeniu znajduje się tradycyjny wkład atramentowy, dzięki czemu można nim nie tylko nagrywać, ale także... pisać.

Ukryta kamera w długopisie z Wi-Fi

Wszystkie wideorejestratory można połączyć z komputerem za pomocą kabla USB. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo w moduł Wi-Fi, który pozwala na zdalny dostęp do nagrywanych materiałów. Dzięki temu obraz, który nagrywa kamera szpiegowska, możesz oglądać na żywo na ekranie własnego smartfona lub komputera, jeśli tylko masz dostęp do sieci.

Długopis z kamerą Bluetooth

Innym standardem połączenia, wykorzystywanym przez tego rodzaju urządzenia jest Bluetooth. Dzięki niemu długopis szpiegowski można sparować z telefonem lub innym urządzeniem mobilnym nawet w miejscach, gdzie nie ma dostępu do bezprzewodowego internetu. Pamiętaj jednak, że łączność będzie działać jedynie na niewielkich odległościach.

Nie tylko na egzamin – jakie zastosowania mają kamery w długopisach?

Opisywane w tym artykule wideorejestratory ukryte w niezdradzających niczego obudowach długopisów to narzędzia, które znajdują zastosowanie w wielu sytuacjach, zwłaszcza tam, gdzie monitoring ma być wyjątkowo dyskretny. Kreatywność użytkowników potrafi być bezgraniczna, o ile oczywiście nie mówimy o granicach wyznaczanych przepisami Kodeksu karnego. Niemniej ukryta kamera szpiegowska może okazać się bardzo przydatna m.in.:

  • przy gromadzeniu dowodów na zdradę lub niewierność,
  • podczas monitorowania biura lub gabinetu pod nieobecność jego właściciela,
  • w trakcie zdawania egzaminu pisemnego (koniecznie w zestawie ze słuchawką),
  • chcąc zapewnić bezpieczeństwo dzieciom lub seniorom przebywającym samotnie w domu,
  • podczas wykonywania rozmaitych prac warsztatowych czy remontowych.

Na tym jednak skala zastosowania tych dyskretnych urządzeń bynajmniej się nie kończy – z powodzeniem możesz użyć ich także do nagrania dźwięku z wykładu, wideo ze szkolenia, bądź do wykonania zdjęć, jeśli pod ręką nie masz akurat aparatu lub smartfona. Wszystko to bez wzbudzania jakichkolwiek podejrzeń.

Dlaczego warto kupować w sklepie kamREC?

Jesteśmy przekonani, że po lekturze tego artykułu wiesz już, czy zakup długopisu z ukrytą kamerą, będzie dla Ciebie odpowiednim wyborem. Jeśli tak – koniecznie odwiedź nasz sklep online, gdzie czekają na Ciebie markowe urządzenia szpiegowskie w najlepszych cenach. W kamREC dbamy o to, aby zakupione produkty dotarły do Ciebie w jak najkrótszym czasie. Zamówienia realizujemy standardowo w ciągu 24 godzin od momentu ich złożenia. Kupując u nas, zawsze możesz skorzystać z doświadczenia specjalistów, którzy pomogą w wyborze odpowiedniego rozwiązania i doradzą, jak z niego korzystać.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl