W dniach 6 lipca - 20 lipca sklep jest nieczynny z powodu przerwy urlopowej.

Przepraszamy za niedogodności.

Nowoczesne sposoby na ochronę mieszkania przed włamaniem – jakie kamery wybrać?

W trosce o bezpieczeństwo własne oraz swoich bliskich sięgamy po zaawansowane rozwiązania, mające chronić nasze domy przed potencjalnym włamaniem. Ochrona mieszkania staje się coraz bardziej wymagająca, gdyż złodzieje nie próżnują i poszukują skutecznych metod, by sforsować zabezpieczenia. Jednym z najbardziej efektywnych sposobów na zapewnienie bezpieczeństwa jest połączenie kilku elementów, takich jak dobry system alarmowy, profesjonalne zabezpieczenie okien i drzwi oraz wewnętrzne i zewnętrzne kamery z czujnikiem ruchu. Sprawdź, jak ochronić swój dom przed nieproszonymi gośćmi i dowiedz się, w jakie urządzenia do nagrywania warto zainwestować.

Systemy alarmowe

Od lat stanowią jeden z najbardziej popularnych sposobów na zabezpieczanie nieruchomości przed włamaniami. System alarmowy to skuteczne narzędzie, które w momencie wykrycia próby otwarcia drzwi lub okien, generuje głośny sygnał dźwiękowy (a często również świetlny), odstraszając włamywaczy. Alarmy często łączy się z kamerami, co pozwala na zdalne monitorowanie sytuacji wewnątrz lub na zewnątrz domu. W przypadku wykrycia nieprawidłowości, właściciel nieruchomości otrzymuje powiadomienie na swój telefon, a system jednocześnie może automatycznie wezwać służby lub agencję ochrony.

Mini kamera szpiegowska – idealna do monitorowania wnętrza

Jeśli zastanawiasz się, jak monitorować swoje mieszkanie w dyskretny sposób, niewielkie urządzenia rejestrujące obraz wideo mogą być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Mini kamery szpiegowskie są bardzo małe, dzięki czemu możesz je umieścić w dowolnym miejscu w pokoju, biurze, kuchni, salonie lub sypialni. Dzięki łączności WiFi lub Bluetooth umożliwiają zdalne przesyłanie obrazu, pozwalając monitorować sytuację w domu z dowolnego miejsca na świecie.

Urządzenia te są dostępne w różnych formach i rozmiarach, a ich wybór jest kwestią indywidualnych potrzeb. Kamera szpiegowska może mieć kształt długopisu, zegarka, lampy, a nawet znicza. Choć niepozorna z wyglądu, może zaoferować szereg przydatnych funkcji, takich jak m.in.:

  • nagrywanie wideo w jakości HD,
  • rejestrowanie dźwięku,
  • detekcja ruchu,
  • podczerwień do pracy w nocy.

Sprzęty tego rodzaju sprawdzają się nie tylko jako dodatkowe zabezpieczenie mieszkania przed włamaniem – będą również idealne do monitorowania dzieci czy osób starszych.

Kamery zewnętrzne z czujnikiem ruchu

Jednym z najbardziej tradycyjnych rozwiązań, jeśli chodzi o ochronę nieruchomości i posesji pozostają tradycyjne wideorejestratory, wsparte o nowoczesne rozwiązania. Zewnętrzna kamera wyposażona w czujnik ruchu PIR należy do najskuteczniejszych narzędzi do monitorowania domu. Wykrywając ruch w określonej odległości od urządzenia, automatycznie uruchamia ono nagrywanie, a właściciel powiadamiany jest o potencjalnym zagrożeniu.

Wykorzystywane przy zabezpieczaniu mieszkań oraz firmowych posesji kamery zewnętrzne z czujnikiem ruchu dostępne są w bogatej gamie modeli, różniącej się między sobą funkcjonalnością, zasięgiem czy jakością rejestrowanego obrazu. Popularne są urządzenia wyposażone w podczerwień, pozwalające na nagrywanie wideo w nocy lub przy słabej widoczności.

Rolety antywłamaniowe

Montaż rolet antywłamaniowych to z kolei sposób zabezpieczenia okien, który również może zwiększyć poziom bezpieczeństwa mieszkańców. Wykonane z materiałów o podwyższonej odporności na uszkodzenia mechaniczne, posiadają specjalne systemy blokujące oraz prowadnice, które uniemożliwiają podniesienie przesłony od zewnątrz. Podobnie jak systemy alarmowe lub kamery, również rolety mogą stanowić element zintegrowanego smart home – możesz nimi sterować za pomocą pilota lub aplikacji mobilnej. Tego rodzaju rozwiązania doskonale sprawdzają się zarówno na oknach, jak i drzwiach balkonowych, tarasowych czy wewnętrznych.

Szeroki wybór kamer szpiegowskich i zewnętrznych w ofercie sklepu kamREC

Wiesz już, w jaki sprzęt zainwestować, jeśli zależy Ci na skutecznej ochronie mieszkania przed nieproszonymi gośćmi. W internetowym sklepie kamREC czeka na Ciebie szeroki wybór kamer szpiegowskich i zewnętrznych, które pozwolą Ci na skuteczne zabezpieczenie domu przed włamaniem. Oferujemy dyskretne wideorejestratory ukryte w przedmiotach codziennego użytku, kompletne systemy telewizji przemysłowej oraz szereg innych rozwiązań. Produkty wysyłamy do 24 godzin od złożenia zamówienia. Sprawdź naszą ofertę i skorzystaj z profesjonalnego doradztwa.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl