W dniach 6 lipca - 20 lipca sklep jest nieczynny z powodu przerwy urlopowej.

Przepraszamy za niedogodności.

Kamera na działkę – jaką kamerę na działkę wybrać?

W kwestii takiej jak profesjonalna kamera na działkę zdecydowanie opłaca się postawić na rozwiązania marki kamREC. Sprzęt ten wyróżnia się przede wszystkim pod kątem najwyższej jakości, funkcjonalności i trwałości. Warto zwrócić też uwagę, iż w przeciwieństwie do wielu konkurencyjnych rozwiązań wszystkie kamery i fotopułapki kamREC objęte są dwuletnią gwarancją. Jakie kamery najlepiej sprawdzają się w obiektach działkowych? Jak często trzeba wymieniać baterie w leśnej fotopułapce? Do czego wykorzystać można nagrania z monitoringu na działce? Na wszystkie te i wiele innych pytań odpowiadamy poniżej.

Dlaczego opłaca się zainwestować w profesjonalny monitoring na działce?

Inwestycja w profesjonalny monitoring na działkę to świetny sposób na zabezpieczenie posesji i mienia w trakcie dłuższych nieobecności. Dzięki odpowiednio rozmieszczonym i schowanym kamerom można łatwo zarejestrować dokładny przebieg danego incydentu. Materiały tego rodzaju przydają się szczególnie w przypadku opornych ubezpieczycieli lub nieszczególnie skutecznych organów ścigania. Dzięki nagraniom z własnego monitoringu na działce można łatwo potwierdzić w sądzie prawdziwą wersję wydarzeń (np. atak ze strony dzikich zwierząt). W wielu sytuacjach zarejestrowany cyfrowo przebieg incydentu ułatwia także pracę policji lub zatrudnionej prywatnie agencji detektywistycznej.

Jak wybrać kamery na działkę bez prądu?

W scenariuszu, który zakłada nieograniczony dostęp do prądu, teoretycznie najlepiej sprawdzi się bezprzewodowa kamera na działkę, ale w praktyce zdecydowanie skuteczniejszy jest wariant zasilany akumulatorowo. Związane jest to przede wszystkim z przewagą, jaką zapewnia im przypominająca codzienny przedmiot konstrukcja (np. odświeżacz powietrza, zegarek, puszka elektryczna, żarówka, długopis itp.). Profesjonalne kamery na działkę tego typu najlepiej sprawdzają się wewnątrz budynków. Warto zaznaczyć też, że do monitorowania zewnętrznych terenów wcale nie musi być potrzebna kamera bezprzewodowa na działkę ani WiFi. Zdecydowanie bardziej opłaca się je zastąpić przy pomocy leśnej fotopułapki z sensorem PIR (czujnik ruchu na podczerwień).

Jaka fotopułapka na działkę najlepiej się sprawdzi na zewnątrz?

Jeżeli chodzi kamery na działkę bez prądu, to podobnie jak w przypadku zewnętrznych terenów posesji najbardziej opłaca się zainwestować w profesjonalną fotopułapkę z czujnikiem PIR. Zasilana zwykłymi bateriami alkalicznymi i aktywowana na skutek wykrytego w ciągu dnia lub nocy ruchu fotopułapka na działkę jest w stanie pracować w trybie czuwania nawet przez pół roku. Czas ten w dużym stopniu zależny jest od częstotliwości aktywacji oraz indywidualnych ustawień użytkownika (np. rozdzielczość i jakość obrazu, długość nagrań itp.). Profesjonalne kamery leśne w razie potrzeby zasilać można także przy pomocy 12 V zasilacza albo panelu fotowoltaicznego. Niewielka inwestycja w tak prosty i skuteczny monitoring na działce to świetny sposób na uniknięcie problemów z opornymi ubezpieczycielami lub nieostrożnymi złodziejaszkami.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl