Infolinia sklepu

tel. 32/352 42 29

kom. 795 795 952

e-mail biuro@kamrec.pl

 

Zamówienia telefoniczne przyjmujemy w dni robocze w godzinach 10-16

Zapraszamy

 

 
 
 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Podstawowe informacje oraz zasady działania mini kamer szpiegowskich

Kamery szpiegowskie – omówienie

https://kamrec.pl/pl/c/Kamery-szpiegowskie/18

Pod potoczną nazwą kamera szpiegowska kryje się zazwyczaj mini kamera rejestrująca obraz oraz dźwięk zabudowana w przedmiotach codziennego użytku lub wyposażenia wnętrz. Mini kamery tego typu są zbudowane w taki sposób aby nie wzbudzały podejrzeń i są jak najbardziej zbliżone swoim wyglądem do normalnych przedmiotów. Kariera tego typu urządzeń dostępnych dla przeciętnego użytkownika zaczęła się około 10 lat temu wraz z masową produkcją tanich podzespołów elektronicznych takich jak: mini sensory optyczne, procesory oraz wydajne akumulatory typu li-po.

Najbardziej popularne kamery szpiegowskie to mini kamery ukryte w długopisach, pilotach oraz kluczykach samochodowych, okularach, zegarkach, zapalniczkach, torbach, czapkach, ładowarkach, power bankach itp. Biorąc pod uwagę obecną miniaturyzację montaż mini kamery możliwy jest praktycznie w każdym przedmiocie. Ceny detaliczne kształtują się od kilkudziesięciu złotych dla masowo produkowanych urządzeń o przeciętnych parametrach do kilkuset złotych dla urządzeń wysokiej klasy. Cena mocno związana jest z masowością produkcji oraz z zastosowaniem użytych podzespołów. Tym samym nie powinno dziwić że urządzenie o podobnym wyglądzie ma różne parametry pracy i funkcje co wiąże się z dużymi rozbieżnościami w ostatecznej cenie. Jakość nagrań wykonanych kamerami szpiegowskimi jest zazwyczaj dobra lub bardzo dobra i stale się podnosi. Obecnie bez problemu możemy nabyć urządzenia o parametrach pracy w standardzie HD 720p lub 1080p.

Czas pracy ściśle powiązany jest z wielkością urządzenia. I tak urządzenia małe typu długopisy, zegarki na rękę, okulary itp. w których istnieje ograniczona przestrzeń dla instalacji akumulatora typu li-poly, stosuje się pojemności od 120-350 mAh. Taka pojemność zastosowanego akumulatora umożliwia czas nagrania zazwyczaj od 60-120 minut. W internacie można znaleźć opisy niewielkich urządzeń typu długopis, okulary czy pendrive o zabudowanym akumulatorze np. 500 mAh lub czasie pracy 4-5 godzin. Należy do tego typu opisów podchodzić z duża dozą nieufności i należy pamiętać iż montaż akumulatora o takich parametrach w niewielkim urządzeniu będzie niemożliwy z uwagi na brak wolnej przestrzeni oraz konieczność dostosowania kształtu akumulatora do kształtu urządzenia. W przypadku dużych urządzeń codziennego użytku takich jak zegary, torby, power banki, puszki elektryczne itp. możliwe jest montaż akumulatorów o dużych pojemnościach. W takich urządzeniach stosuje się akumulatory nawet o pojemności do 10 000 mAh. Tym samym czas pracy może być znacznie wydłużony nawet do kilku dni.

Materiał video zapisywany jest bezpośrednio w pamięci urządzenia. W przeszłości stosowane były moduły pamięci w chwili obecnej praktycznie nie stosuje się już tego rozwiązania. Pamięcią urządzenia jest zazwyczaj wymienna karta pamięci typu microSD. Istnieje również gama urządzeń umożliwiająca przesył materiału video na żywo przez sieć WiFi.

Podczas korzystania z tego typu urządzeń należy pamiętać o przepisach prawa obowiązujących w tym zakresie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl