Infolinia sklepu

tel. 32/352 42 29

kom. 795 795 952

 

Zamówienia telefoniczne przyjmujemy w dni robocze w godzinach 10-16

Zapraszamy

 

 
 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Kamery z czujnikem ruchu - omówienie

Kamery z czujnikiem ruchu

W naszej ofercie znajdziecie Państwo szeroką gamę mini kamer z czujnikiem ruchu.

https://kamrec.pl/pl/c/Kamery-z-czujnikiem-ruchu/31

Zasadniczo ten typ mini kamer możemy podzielić na kilka kategorii w zależności od zastosowania na zewnętrzne i wewnętrzne oraz na sposób wykrywania ruchu na kamery z detekcją ruchu oraz czujnikiem ruchu typu PIR.

https://kamrec.pl/pl/c/Kamery-wewnetrzne/32

Mini kamery wewnętrzne jak sugeruje sama nazwa są przeznaczone do stosowania w pomieszczeniach zamkniętych. Kamery tego typu nie są odporne na warunki atmosferyczne. Tym samym używanie takich kamer na zewnątrz może doprowadzić do ich awarii. Dopuszcza się użycia takich kamer sporadycznie na zewnątrz w sprzyjających warunkach atmosferycznych.

https://kamrec.pl/pl/c/Kamery-zewnetrzne/33

Mini kamery do użytku zewnętrznego posiadają zazwyczaj szczelną obudowę. Dzięki temu mogą być użytkowane na zewnątrz bez obawy o zalanie. Są również odporne na niskie temperatury. Tym samym są przystosowane do klimatu panującego w Polsce.

Typ wykrywania ruchu.

Kamery z detekcją ruchu

https://kamrec.pl/pl/c/Detekcja-ruchu/35

Mini kamera z tym rodzajem wykrywania ruchu po uruchomieniu rozpoczyna filmowanie ale bez zapisu materiału video. Filmowany obraz jest stale analizowany przez procesor urządzenia pod kątem występujących różnic w poszczególnych klatkach. Jeżeli algorytm wychwyci istotne zmiany w obrazie następuje start rejestracji materiału video. Dotyczy to każdego rodzaju ruchu. Dlatego przy instalacji kamery tego typu należy mieć na uwadze że np. poruszające się na wietrze rośliny, przesuwające się przedmioty (drzwi, bramy), słońce wychodzące za chmur lub zapalanie czy gaszenie światła może spowodować start rejestracji video. Dodatkowo kamery tego typu wymagają dla prawidłowego rozpoznawania ruchu dobrego oświetlenia. Wraz z pogarszającymi się warunkami oświetleniowymi skuteczność wykrywania ruchu będzie spadać.
Zasięg wykrywania ruchu w przypadku tego typu kamer waha się zazwyczaj od 8-20 metrów i jest uzależniony od wielkości poruszającego się obiektu oraz kąta widzenia kamery. Kamery szerokokątne będą mieć krótszy zasięg wykrywania ruchy w stosunku do kamer o węższym kącie widzenia. Kamery z detekcją ruchu działają przez szybę niestety wymagają stałego zasilania. Czas pracy w związku z tym jest uzależniony od pojemności zainstalowanego akumulatora i waha się od kilkudziesięciu minut do tygodnia. Rozwiązaniem tego problemu jest stałe zasilanie kamery z sieci.

Kamery z czujnikiem ruchu typu PIR

https://kamrec.pl/pl/c/Czujnik-ruchu-PIR/34

Mini kamery tego typu są zazwyczaj 2-3 krotne droższe w stosunku od kamer z detekcją ruchu. Przydatne są zwłaszcza do monitoringu stałego, który nie wymaga obsługi nawet przez kilka miesięcy. Ruch wykrywany jest przez detektor PIR (pasywny detektor podczerwieni) który reaguje na ciepłotę ludzkiego ciała lub zwierzęcia. Może również reagować np. na rozgrzany silnik samochodowy. W przeciwieństwie do detekcji ruchu nie będzie wykrywany ruch swobodnie poruszających się obiektów o temperaturze otoczenia. Czujnik tego typu również nie reaguje na zmiany oświetlenia oraz działa w całkowitej ciemności. Wadą natomiast jest brak możliwości działania przez szybę. W stanie czuwania kamera zazwyczaj pobiera minimalną ilość prądu tym samym długość pracy wynosi od kilku dni do kilku miesięcy bez konieczności ładowania akumulatora czy wymiany baterii. Kamery tego typu zazwyczaj sprzężone są z diodami podczerwieni, które są uruchamiane w ciemności. Tym samym kamery tego typu umożliwiają nocną rejestrację. Zasięg wykrywania ruchu zazwyczaj wynosi od 8-15 metrów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl