e-mail biuro@kamrec.pl

 

Zapraszamy

 

Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jakie okulary z kamerą wybrać – na co zwrócić uwagę?
Jakie okulary z kamerą wybrać – na co zwrócić uwagę?

Jakie okulary z kamerą wybrać – na co zwrócić uwagę?

Miniaturowe kamery mają dziś szerokie zastosowanie, od zbierania dowodów kradzieży czy małżeńskiej niewierności, po nagranie spotkania biznesowego. Główny atut urządzeń z pierwszej grupy to niewidoczność – mogą być ukryte w zegarku, pendrive, breloczku, a nawet zniczu. Sprzęty z drugiej grupy wyróżniają się wygodą, pozwalają na rejestrację bez konieczności trzymania w ręce. Należą do nich m.in. okulary z kamerą, nowoczesne, a przy tym zaskakująco lekkie. Jak wybrać najlepszy model? Czym się kierować przy zakupie, aby być zadowolonym z użytkowania?

Zalety okularów z kamerą

Okulary z wbudowaną kamerą zaliczają się do najwygodniejszych opcji dyskretnego nagrywania. Liczne zalety umożliwiają wykorzystywanie ich w trakcie prywatnych spotkań czy negocjacji biznesowych, jak również posługiwanie się nimi w branży detektywistycznej. Okulary z kamerą pozwalają na wykonywanie wideo oraz zdjęć bez wzbudzania podejrzeń otoczenia.

Jeśli dla osoby posługującej się takim akcesorium dyskrecja to priorytet, poza okularami ma alternatywę w postaci sprzętów takich jak np. maleńka kamera w guziku czy czapka szpiegowska z kamerą. Tej drugiej nie można jednak używać w każdych okolicznościach (przed wejściem do niektórych miejsc należy zdjąć czapkę), z kolei kamera ukryta w guziku daje ograniczony obraz. W takiej sytuacji okulary mają przewagę, ponieważ właściciel może precyzyjnie skierować obiektyw w odpowiedni punkt.

Kamery ukryte w okularach nagrywają obraz oraz dźwięk, a materiał zostaje utrwalony na karcie pamięci. Dostępne na rynku okulary są sprzedawane w zestawach z kablem USB i futerałem. Czym się różnią – poza ceną? Jak wybrać ten właściwy wariant, który spełni nasze oczekiwania?

Okulary z kamerą boczną oraz centralną

Pierwsza kwestia, na jaką powinien zwrócić uwagę przyszły posiadacz takiego sprzętu, to lokalizacja kamery. Istnieją dwie opcje miejsca jej ukrycia: z boku bądź centralnie. Każda cechuje się innymi zaletami, więc wybór jest uzależniony od tego, co ma większe znaczenie dla właściciela. Do głównych atutów kamery umieszczonej z boku okularów zalicza się mniejsze ryzyko zdemaskowania. Jeżeli do tego wybierzemy okulary przeciwsłoneczne z kamerą Full HD wbudowaną z boku, będzie praktycznie niezauważalna. Ten typ urządzenia utrwala obraz z efektem przesunięcia, co wiąże się z wymogiem przekręcania głowy. To ważne szczególnie w przypadkach nagrywania dokumentów, które muszą być ujęte w całości.

Przy kamerze centralnej ta niedogodność nie występuje, co nie oznacza, że ten wariant nie posiada za wiele wad. Poza większym prawdopodobieństwem zauważenia kamery przez osoby postronne trzeba liczyć się z nieco gorszą jakością materiału. Dotyczy to zapisu obrazu przy słabszym oświetleniu przez sprzęt ukryty pod półprzezroczystą powierzchnią (tzw. no hole). Otrzymane wideo będzie ciemniejsze w porównaniu do nagrań z kamery bocznej.

Rozdzielczość nagrywania kamery w okularach

Kolejny istotny parametr ułatwiający wybór okularów to rozdzielczość. Może się wahać od np. 720x480px po HD 1280x720px, choć warto podkreślić, że w najnowocześniejsze modele wbudowano mini kamerę Full HD, która rejestruje wideo w rozdzielczości 1920x1080 pikseli. Poza świetnym obrazem nagrywa wysokiej jakości dźwięk. Należy jednak mieć na uwadze, że wyższa rozdzielczość może się wiązać z pojawieniem się klatkowania filmu przy szybkich (gwałtownych) ruchach głowy.

Znaczenie ma również funkcjonalność urządzenia. Zaawansowane wersje okularów z kamerą umożliwiają wykonywanie zdjęć, podczas gdy starsze zapewniają jedynie zapis wideo. Poszczególne warianty mogą się także różnić położeniem przycisków sterujących. Najczęściej umieszcza się je przy szkłach, po wewnętrznej stronie uchwytu, ale u niektórych modeli przyciski znajdują się po zewnętrznej stronie.

Okulary z wbudowaną kamerą – czy warto kupić?

Jeżeli ktoś zastanawia się nad zakupem dyskretnego sprzętu do nagrywania, okulary z kamerą wydają się rozsądnym rozwiązaniem. To urządzenia bardzo intuicyjne w obsłudze, z oprawkami z wysokiej jakości materiałów, bez budzących nieufność wypukłości bądź zgrubień. Gwarantują bezproblemowe nagranie tego, co widzi osoba, która ma je na nosie. Kamera w okularach to godna polecenia koncepcja, coraz częściej wykorzystywana nie tylko przez prywatnych detektywów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl